Aktualności » Blog » Aktualność
2017-02-06

POS w trybie fast

Kiedy do dyspozycji mamy niewielką przestrzeń do prezentacji, a w dodatku dostępną na krótki czas, potrzebujemy materiałów POS, które pozwolą na szybki montaż i demontaż, a w razie potrzeby łatwe przechowywanie.

 

„Expresowy” POS nie musi być niewielki, czy ograniczać się do jednego rodzaju materiału. W tym przypadku liczy się mobilność, lekkość i łatwość obsługi, najlepiej niewymagająca użycia narzędzi. Konstrukcja powinna być prosta, bez małych i delikatnych elementów wymagających specjalnego zabezpieczenia. Taki materiał reklamowy może być doskonałym wsparciem dla handlowca, używanym np. podczas prezentacji usług, a łatwo mieszczącym się w bagażniku auta (w przypadku kilku egzemplarzy).

 

                                                                              Źródło:ohhmagazine.pl

 

 

Materiały wspierające sprzedaż powinny być przemyślane już na etapie kreacji, aby efekt finalny był lekki, prosty w obsłudze i ułatwiający prace w terenie. Najlepiej, aby projekt gotowy był do użycia po wyjęciu go z opakowania. Nie wymagał dodatkowych mocowań i części. Taka konstrukcja nie tylko pozwala na szybki montaż, ale również minimalizuje ryzyko uszkodzenia konstrukcji podczas składania i ułatwia pracę innym osobom. W ten sposób, nawet jedna, mało doświadczona osoba może szybko rozstawić ekspozytor w dowolnym miejscu. Dobrze widziane są w takich ekspozytorach mocowania na zawiasach, skręcane śrubami motylkowymi, nasuwane na siebie czy zaczepiane jeden o drugi. Im łatwiejszy sposób mocowania, tym lepiej. Oczywiście efekt końcowy musi być trwały i bezpieczny dla użytkowników. W przypadku mniejszych form wsparcia sprzedaży, jak np. prezentery naladowe można wykorzystać proste formy montażu jak: przyssawki, haki czy taśmy rzepowe.

 

 

Expressowy POS jest doskonałym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie trzeba wpasować się w niewielką przestrzeń, np. stacja benzynowa, a ekspozycja przewidziana jest na krótki okres czasu np. związany z danym wydarzeniem sportowym. Dla handlowca, który musi odwiedzić w ciągu dnia kilka lokalizacji, a ma na to ograniczoną ilość czasu, będzie to duże ułatwienie, jeśli będzie mógł sam szybko rozłożyć taki materiał. Jest to również spora oszczędność pieniędzy, jeśli nie potrzebujemy dodatkowego transportu i usług ekipy montażowej.

 

Najchętniej wykorzystywanym surowcem do tego rodzaju konstrukcji jest tektura i karton. Jest to rozwiązanie niewymagające długiego czasu produkcji i dużych nakładów pieniężnych. Wadą niezbyt długi czas użytkowania i podatność na zniszczenie. Można również wykorzystać takie materiały jak sklejka czy tworzywa sztuczne, ale to przełoży się na wyższa wagę ekspozytora. Dlatego planując „szybki” POS należy wziąć pod uwagę warunki ekspozycji, takie jak m.in., miejsce przeznaczenia, czas wystawy czy wilgotność powietrza. Tylko zbalansowany projekt pod względem oczekiwań klienta, możliwości, budżetu i jakości zagwarantuje sensowne rozwiązania.

 

Expresowy POS to taki, który pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze, jest bezpieczny dla klientów i przyciąga ich wzrok. 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                              >>Powrót