Aktualności » Blog » Aktualność
2016-12-19

Zakupy last minute!

Zakup prezentów na ostatnią chwilę planuje, co piąta osoba. A to oznacza, że również przed świętami musimy liczyć się z długimi kolejkami do kasy i tłumami osób w galeriach handlowych. Jak kupić wszystko, czego potrzebujemy i nie zmarnować na to całego dnia?

 

Jeśli zapomniałeś o prezentach lub po prostu nie miałeś czasu na ich zakup, nie przejmuj się. Co prawda 24 grudnia, to już ostatnia chwila na zakup prezentów dla najbliższych, ale nie oznacza, że nie znajdziesz niczego sensownego. Faktem jest, że nie masz już czasu na szukanie i grymaszenie, a ryzyko kupienia nietrafionego prezentu jest spore! Co w takim wypadku kupić? Podpowiadamy - karty podarunkowe lub vouchery. Obdarowany sam zadecyduje, jaką rzecz wybrać w ulubionym sklepie, a ty zaoszczędzisz cenny czas. Oczywiście możesz wybrać konkretne przedmioty, jeśli wiesz, o czym marzą twoi najbliżsi.

 

 

Jeżeli jednak nie jesteś pewien, jaki prezent ucieszyłby obdarowywanych, a mimo wszystko chcesz kupić tradycyjne prezenty, zastosuj się do poniższych wskazówek.

 

Po pierwsze. Kupuj z głową.

 

Nie kupuj pod wpływem chwili. Na spokojnie, najlepiej w domu, wypisz imiona osób, dla których chcesz kupić prezenty i dopisz do nich po kilka propozycji upominków. Taki „planer zakupów” pozwoli nam zaoszczędzić cenny czas. Mając do wyboru kilka propozycji z listy będziemy mogli na bieżąco skorygować nasz harmonogram z tym, co znajdziemy w sklepie.

 

Po drugie. Mapa zakupów.

 

Kiedy mamy już listę zakupów powinniśmy określić, w jakich miejscach będziemy mogli nabyć poszczególne rzeczy. Mamy do wyboru dwie możliwości: budujemy listę sklepów wg ich profilu, tzn. odzież, kosmetyki, sprzęt komputerowy itd., lub wg odległości od domu. W ten sposób unikniemy sytuacji, kiedy po raz kolejny odwiedzamy daną lokalizację, ponieważ zapomnieliśmy o czymś i chaotycznie jeździmy z punktu A do B. Zacznijmy zakupy od sklepów znajdujących się najbliżej naszego domu. Często pokonujemy duże odległości w poszukiwaniu danej rzeczy, a znajdujemy ją bliżej.

 

 

Po trzecie. Czas zakupów.

 

Nie każda pora jest równie korzystna. Najwięcej osób robi zakupy w godzinach popołudniowych, dlatego możemy spodziewać się dużych korków i długich kolejek do kasy. Na zakupy wybierzmy się wczesnym rankiem, zaraz po otwarciu sklepów. Nie tylko unikniemy fali „zakupowiczów”, ale również możemy liczyć na to, że cały asortyment będzie ładnie wyeksponowany.

 

Po czwarte. Trafione prezenty.

 

Każdy z nas ma jakieś hobby, pasję i ulubione zajęcia. Dla jednych jest to praca w ogródku, dla innych wędkowanie, fotografia czy majsterkowanie w domu. Trafiony prezent to taki, który przyda się obdarowywanej osobie. A oto lista propozycji dla osób o konkretnych zainteresowaniach:

 

  • „wędkarz" – uchwyt do wędki, latarka, czapka, zestaw pojemników na haczyki, termos,
  • „turysta – miłośnik wędrówek górskich” – sprzęt biwakowy, profesjonalna odzież (np. termiczna), przewodniki, atlasy, markowy bidon,
  • „mechanik samochodowy" – kamerka, nawigacja, odkurzacz samochodowy, breloczek do kluczy,
  • „grafik" – notatnik do projektowania, pokrowiec na laptopa, pendrive (w tej chwili dostępny jest szeroki wybór kształtów i kolorów) lub koszulka z autorskim nadrukiem.

 

                                                                           Źródło: http://chocolissimo.pl/

 

Jeśli mamy pustkę w głowie, a na zakupy nie zostało nam nawet minimum czasu, postawmy na tzw. prezenty uniwersalne. I nie mamy tu na myśli nieśmiertelnych skarpetek. Dla smakoszy możemy wybrać zestaw orientalnych herbat lub egzotycznych przypraw. Ręcznie robiona czekolada w grawerowanym drewnianym pudełku ucieszy prawdziwego łasucha. Niemal każdemu przyda się ciekawie ilustrowany notatnik lub kalendarz – oczywiście na nadchodzący rok.

 

A jaki jest wasz sposób na udane zakupy świąteczne last minute?

 

 

 

 

 

                                                                             >>Powrót